Kennel 2017-12-29T14:05:31+00:00
Kennel

pawprints

Bol to môj obrovský sen venovať sa týmto psíkom už od mala a sen sa mi stal skutočnosťou…

V roku 2016 sme si založili Chovnú stanicu plemena Sibírsky Husky pod názvom WILD HUSKY PIENINY. Bol môj obrovský sen venovať sa týmto psíkom už od mala a sen sa mi stal skutočnosťou. Odhodlala som sa na to až teraz, študovala som toto plemeno – HUSKY na pretekoch a výstavách. Dosť razantne sa mi odlišovali výzorovo a tak som začala zisťovať prečo tomu tak je. Ide o to, že husky má viacero podôb. Našla som si teda svoj typ, ktorý by som chcela naďalej šíriť.

Rada by som bola, keby si, či už noví majitelia alebo len záujemcovia uvedomili, že tento pes je iný ako ostatné plemená a to nie len čo sa týka pohybu (pretože by to malo byť každému jasné už z filmov, že majú radi beh a samozrejme zimu). Lovenie zveri, ovce, kozy, krtkovia atď. Nie je možné iné zvieratká hladkať, obdivovať bez toho, aby ho chceli uloviť. Nájdu sa výnimky a samozrejme to tak aj nemusí byť. Povaha u huskyho je ako u pubertiaka, ktorý nechce nikdy počúvať a vždy si urobí po svojom.

Samozrejme trénovaním a venovaním sa to dá potlačiť, no vždy Vás rád niečim novým prekvapí a nikdy sa nebudete nudiť. Sú úžasní spoločníci na šport, prechádzky na dlhšie trate za každého počasia. Rok 2016 a konktrétne 13.6.2016 bol pre nás výnimočný. Mali sme naše prvé šteniatka pod písmenom „A“. Narodilo sa 6 zdravých a krásných šteniatok počas veľkej búrky. Alisa, April, Aspen, Angel, Alan a Aslan. Boli sme veľmi vďační za túto príležitosť.

Alan

Chantal

Simon